Akcesoria kolarskie - czyli jakie dodatki do stroju kolarskiego kupić.

2020-03-23
Akcesoria kolarskie - czyli jakie dodatki do stroju kolarskiego kupić. Każdy kto zaczyna jeździć na rowerze i coraz bardziej wkręca się w kolarstwo, prędzej czy później będzie potrzebował coraz lepszego sprzętu. W pierwszej kolejności musimy nabyć dobry, sprawdzony rower, a najlepiej gdy jest to ultra lekki rower szosowy bo właśnie od niego zaczyna się prawdziwa przygoda. Masz już buty i kask które do niego pasują? Bardzo dobrze, ale w trasę przecież nie wyjedziesz w spodniach jeansowych! .

W kolarstwie przede wszystkim liczy się pasja i wielu godzin spędzonych na rowerze. Ale też liczy się styl! Prawdziwy kolarz jeździ tylko w obcisłym i nie tylko ze względu na aerodynamikę, Każdy chce wyglądać dobrze. Poniżej zamieszczamy podpowiedź w co można wyposażyć swoją kolekcję poza rowerowymi letnimi spodenkami i koszulką. Z pewnością tą część polubią prawdziwi "gadżeciarze".

Po pierwsze: rękawki kolarskie


Rękawki kolarskie są bardzo uniwersalne gdyż idealnie nadają się na wyjazd w trasę gdy nie da się przewidzieć jaka będzie pogoda. U innych kolarzy można zaobserwować że z samego rana kiedy zaczynają jazdę i jest chłodno wtedy na górę zakładają tylko koszulkę a na ręce zakładają specjalne rękawki. Są bardzo wygodne gdyż można je ściągnąć w trakcie jazdy i bez problemu mieszczą się w kieszeni. Dzięki temu mamy bardzo dużą kontrolę nad temperaturą ciała w trakcie jazdy bez robienia przerwy. Cena: od 79,99zł.  
Rękawki kolarskie | odzież rowerowa  IAM Cycling Team

Po drugie: okulary kolarskie

W trakcie jazdy trzeba chronić swoje oczy. I jest to element o którym nie wolno zapominać. Niesamowicie niebezpieczna jest sytuacja gdy przy prędkości np. 60 km/h czujesz paproch w oku. Dlatego zawsze miej ze sobą okularu, to one mogą uratować nas przed groźnym upadkiem. Okulary kolarskie są przyległe o ciała, które są nie spadają podczas drgania. W zależności od wygody często wybierane są okulary z wymiennymi szkłami aby maksymalnie dostosowywać się do pory dnia. Cena: od 119,99 zł.  
responsywnyszablon

Po trzecie: dobrej jakości rękawice kolarskie

Rękawiczki są istotnym element stroju, gdyż to one odpowiadają za to że dłoń nawet jeśli będzie wilgotna to chwyt kierownicy jest bardzo pewny! Możliwe że to one zapobiegły wielu niebezpiecznym upadkom. W tym celu należy wybierać jedynie takie rękawice specjalnie przygotowane dla kolarzy z tego względu ze żelowe wzmocnienia są umieszczone w takich miejscach aby kierownica w każdym rodzaju chwytu dobrze przylegała do kierownicy. Rękawice bez palców są bardzo komfortowe, ręka w nich swobodnie oddycha. Cena: od 119,99 zł.  
RĘKAWICZKI ROWEROWE/ KOLARSKIE - Castelli 2017

I dużo innych ..

Mam tu na myśli rzadziej używane lecz warte uwagi dodatki a które są dostępne np. w naszym sklepie.

Nogawki - dostępne w wielu różnych wzorach. Używane przez osoby z dużą świadomością swojego ciała - jest to świetne ocieplenie na jesienną lub wiosenną porę gdy nie posiada się specjalnie przystosowanego do tej pory roku stroju. Cena: 99,99 zł

Plecak - kolarze z definicji nie jeżdżą w plecakach gdyż niepotrzebnie przegrzewają plecy a w trakcie zjazdów na których jedziemy pochyleni przesuwają się do góry. Ale są sytuacje w których jednak musimy mieć więcej miejsca na spakowanie dodatkowych rzeczy. Wtedy stosuje się bardzo lekkie plecaki które zajmują niewiele miejsca na plecach i z dobrą wentylacjom z takim mocowaniem aby było względnie bezpieczne w trakcie jazdy. Cena 139,99 zł

Bandama / Czapka z daszkiem - często stosowanym elementem są lekkie i wykonane z przewiewnego materiału chusty na głowę. Ich głównym celem jest zwiększenie komfortu podczas jazdy. Cena: 69,99 zł

Ochraniacze na buty - aby nasz stój na rowerze doskonale się prezentował można nabyć specjalnie dostosowane do buta kolarskiego ochraniacze. Są dostępne w wersji zimowej które chronią przed zimnem. Cena 99,99 zł.


Zapraszamy do zapoznania się z naszymi najnowszymi ofertami: CENTROSPORT - sklep nr 1 w Polsce
.
pixel